Bookmark and Share

Historie

Mým úplně prvním fotoaparátem byl FLEXARET VI. Následoval automat na kinofilm - OLYMPUS AF-10 MINI, který ovšem moc tvůrčí práce nedovoloval.

Později přišla na řadu darovaná sovětská zrcadlovka ZENIT 11 s objektivem 50 mm f/2 a malou vadou. Focení sice probíhalo stylem pokus - omyl, ale už se dalo mluvit i o tvůrčí fotografii. Následoval další ZENIT 11 a přechod na PRAKTIKU typ LTL3, později PRAKTIKA MTL3.

Byl to pro mne technický pokrok: barevné filtry, objektivy Prakticar 135 mm f/2,8, Flektogon 35 mm f/2,4 a PENTACON 50 mm f/1,8.

Časem přibyl objektiv PRAKTICAR 28-70 mm f/3,5-4,8, stativ a ostatní výbava.

V roce 2003 přišla změna v technice fotografování – digitální fotografie. První digitální fotoaparát byl služební NIKON Coolpix 3100, následoval vlastní OLYMPUS C-765 UZ, který už měl A,S,M-režimy, 12x zoom, průhledový hledáček. Zrcadlovka to ovšem ještě nebyla. S přibývajícími zkušenostmi jsem dospěl k rozhodnutí, že právě jedině zrcadlovka splní mé představy.

Po důkladném rozhodování jsem zvolil rozumnou cenu a maximální výkon, a to splňoval japonský: PENTAX .

Značka má mou důvěru dodnes a proto jsem pořídil ještě jeden PENTAX K100D SUPER své dceři. Dalším fotoaparátem do naší výbavy byl PENTAX ist*DS pro mého syna.

V současné době většinu akcí fotím na dvě těla a to jsou PENTAX K-5IIs vyznačující se brilantní ostrostí  a čipem bez AA filtru a osvědčeným typem PENTAX K-20D, takže dnes, pokud je potřeba, fotím na dvě těla PENTAX. Časem jsem rozšířil výbavu o další objektivy, filtry, systémový blesk METZ 52 AF-1 digital a vysoce světelný objektiv PENTAX F 50 mm f/1,7. Zatím posledním přírůstkem do mé výbavy je unikátní objektiv SIGMA 18-35/1,8 DC HSM Art a portrétní objektiv SMC PENTAX FA 77mm f/1,8 Limited který vyniká excelentní ostrostí a vysokou světelností.

Ve výbavě nechybí ani stabilní stativy VELBON CX 686 a TRIOPO MX 128,  studiové deštníky a mnoho dalšího vybavení. Přehled používané techniky najdete v sekci Technika (současnost).